hip hop wołomin

DLACZEGO WARTO WYBRAĆ LOKALNĄ LUB MAŁĄ SZKOŁĘ TAŃCA?

SZKOŁY TAŃCA CIESZĄ SIĘ NIEUSTAJĄCĄ POPULARNOŚCIĄ, A RODZICE CHĘTNIE ZAPISUJĄ DZIECI NA TANECZNE ZAJĘCIA. BO PRZECIEŻ NIE OD DZIŚ WIADOMO, ŻE TANIEC POPRAWIA KOORDYNACJĘ RUCHOWĄ, UCZY WYCZUCIA RYTMU I DZIAŁA ODPRĘŻAJĄCO I USPOKAJAJĄCO. TAŃCZĄCE DZIECI ZNACZNIE LEPIEJ RADZĄ SOBIE TEŻ Z NAUKĄ I STAJĄ SIĘ BARDZIEJ KONSEKWENTNE W SWOICH DZIAŁANIACH. JAKĄ ZATEM SZKOŁĘ WYBRAĆ DLA SWOJEGO DZIECKA ?

SZKOŁA TAŃCA WOŁOMIN SHOCK DANCE ZAPRASZA DO PRZECZYTANIA ARTYKUŁU:

LOKALNA SZKOŁA TAŃCA – DLACZEGO WARTO

Wybierając zajęcia taneczne dla swojego dziecka, szukamy najlepszych szkół tańca, cieszących się dużą popularnością, promowanych twarzą znanej osobistości i oferujących wiele różnorodnych zajęć. Zdarza się, że wozimy nasze dzieci daleko od miejsca zamieszkania, żeby tylko mogły pouczyć się tańca pod okiem celebrytów. Przepłacamy za zajęcia, nie wiedząc, że tuż obok nas znajduje się szkoła taneczna z kilkuletnim doświadczeniem i zaangażowanymi instruktorami, w której dzieci również odnoszą taneczne sukcesy.

Lokalna szkoła tańca to miejsce, gdzie uczniowie dobrze się znają, a instruktorzy bardzo indywidualnie podchodzą do każdego uczestnika. W dużych szkołach tanecznych dzieci stają się anonimowe. Jeśli tańczą przeciętnie, nie odnosząc większych sukcesów, nikt z nimi dodatkowo nie pracuje, żeby poprawić ich wyniki. W małej szkole, takiej jak Shock Dance instruktorzy dbają o dobrą atmosferę i samopoczucie dzieciaków, zachęcając je do stałych ćwiczeń i stawiając im coraz to nowe wyzwania. Każdy uczestnik szkoły może liczyć na pomoc w przygotowaniu indywidualnego układu, jeśli zdecyduje się na start w zawodach. Uczniowie dobrze się znają, tworzą zgrane grupy znajomych, którzy razem doskonale się bawią.

MAŁA SZKOŁA DLA NAJMŁODSZYCH

W kameralnej szkole tańca zajęcia mogą rozpocząć już nawet 3-4-letnie dzieci. Dzięki indywidualnemu podejściu uczących i małym grupom, najmłodsi uczestnicy świetnie się bawią. Taniec oznacza dla nich bardziej zabawę niż poznawanie sekwencji kroków. Mała szkoła tańca oferuje przedszkolakom np. zajęcia baletowe w pełni dostosowane do ich możliwości. Dzieciaki rozciągają się i uczą podstawowych kroków, które później wykorzystają w innych rodzajach tańców. Dla najmłodszych warto więc wybrać lokalną szkołę tańca, w której instruktorzy zadbają o jak najlepsze zintegrowanie dziecka w grupie. W dużej, komercyjnej szkole, gdzie uczniowie i nauczyciele tańca wciąż się zmieniają (nawet w ciągu roku dzieci zmieniają grupy i przychodzą nowi uczestnicy), mały tancerz może czuć się nieswojo i zrezygnować ze swojej nowej pasji.

TURNIEJE TANECZNE A MAŁA SZKOŁA TAŃCA

W małych szkołach tańca instruktorzy zachęcają wszystkich uczestników do brania udziału w turniejach bez względu na umiejętności. Nauczyciele dobrze wiedzą, że wyjście na scenę i zaprezentowanie swoich umiejętności (nawet tych niedoskonałych) przełamuje tremę i uczy wiary w siebie. Lokalne szkoły tańca proponują więc swoim uczniom jak najczęściej takie występy, a instruktorzy pomagają każdemu, kto zdecyduje się w nich wziąć udział. Takiego podejścia często brakuje w dużych szkołach, gdzie tylko wybitne jednostki same zgłaszają się na konkursy.

 

Mała szkoła tańca to przede wszystkim kameralna atmosfera zajęć i indywidualne podejście do każdego tańczącego. Wcale nie musimy zapisywać naszego dziecka do drogiej sieciowej szkoły, żeby stało się dobrym tancerzem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.